Benefiční koncert pro Sal. středisko mládeže, Petr Špaček

Datum / čas
18.09.2023
19:45–20:45


Srdečně Vás zveme! 

Benefice pro Salesiánské středisko mládeže proběhne v kostele sv. Terezie v Praze – Kobylisích v pondělí 18. září 2023 v 19.45 hod. Na tomto koncertě se Vám představí Petr Špaček jako sólista. Uslyšíte známé písně upravené pro violoncello s doprovodem looperu. Uvidíte tedy nejen zapojenou hlavu a ruce violoncellisty, ale i jeho nohy. Hra s looprem není jednoduchá, ale skýtá netušené možnosti hudebního projevu. Co o looperu říká Petr? „V době, kdy jsem studoval violoncello, jsem hledal to, co mě na hraní, nebo spíše cvičení, naplňuje a zdálo se, že to nemohu najít, až mi můj kamarád z Vysočiny půjčil malou elektrickou šlapací krabičku tzv. “looper” a to změnilo můj celý cellový svět. To, co mě téměř elektrizuje…to, kde se moje mysl stává tak zaneprázdněná kreativitou a možnostmi violoncella, že 2 hodiny cvičení se zdá jako 10 minut…to, když můžu vzít své hudební nápady a během pár minut je proměnit v realitu, když můžu vymýšlet bez limitů…to je to, kdy naprosto ožívám…“ 

Pokud tedy máte rádi lahodný zvuk violoncella a zajímá vás, jak se při hraní ovládá looper, určitě si nenechte tento koncert ujít.

Petr Špaček v září 2021 naplno odstartoval sólovou dráhu vyprodaným pražským Rudolfinem a od té doby se prakticky se svojí novou kapelou nezastavil. Velmi oblíbené jsou i jeho vánoční koncerty s dívčím sborem Sedmikrásky. V květnu 2011 představil Petr v Rudolfinu svoje nové CD s názvem Believe.  

Petr studoval hru na violoncello v Bostonu, v USA, vyhrál rozhlasovou mezinárodní soutěž Českého rozhlasu Concertino Praga a jako sólista koncertoval už téměř se všemi českými orchestry. Kromě sólového hraní se svým bandem se Petr věnuje i komorní hře. Po rozpadu původní sestavy souboru Prague Cello Quartet, založil Petr se zbývajícími členy v roce 2022 nové violoncellové kvarteto Cello Republic, s nímž již cellisté podnikli dvě turné do Japonska, čeká je koncert ve Španělsku a letní turné po ČR.  

Délka koncertu: 60 minut bez přestávky 

Prodej vstupenek bude zahájen od 1. srpna 2023 na recepci Salesiánského střediska mládeže ve všední dny. Recepce je v srpnu otevřená 7.30–16.30 hod. V září 8.00–20.00 hod.

Zakoupením vstupenek podpoříte činnost s dětmi a mládeží v Salesiánském středisku mládeže. Děkujeme vám a těšíme se na vaši účast!

Benefiční koncert podporuje MČ Praha 8.

Rezervace je možná již nyní na níže uvedený e-mail. (Při rezervaci prosím uvádějte řadu a místa, vyberte z plánku zde: https://strediskokobylisy.cz/benefice)

Eva Špačková

spackova@sdb.cz 

tel: 734648946