Betlémské světlo sousedům

Datum / čas
23.12.2020–27.12.2020
0:00


Přinášení Betlémského světla sousedům může být zvláště letos velkou inspirací k šíření dobra a hezkých vzájemných vztahů.

 

Betlémské světlo bude v našem kostele od večerních hodin 23. 12. Můžete ho nabídnout i svým sousedům například prostřednictvím tabulky k zapsání zájemců (jméno + číslo bytu), kterou vyvěsíte na nástěnce u vchodu. Na papír s tabulkou se může také napsat čas, kdy bude světlo roznášeno, že je to malý “dárek” zdarma, ať si zájemci připraví svíčku, může se i krátce napsat, co je to Betlémské světlo. Alternativa je rozdat letáček do schránek v ulici se zanecháním emailové adresy, kde se mohou zájemci ozvat. (Kartičky jsou k dispozici v kostele, anebo si je můžete stáhnout v PDF či ve Wordu a upravit v PC.)

Kdo to nechce dělat ve velkém, může nabídnout třeba jen známým sousedům. Je dobré to s nabídkou nepřehnat, protože lidé, kteří projeví zájem, se většinou najdou, tak ať to pro daného dobrovolníka není na celý večer. Lidé, kteří mají zájem, rádi otevřou a s radostí si oheň přepalují. Po přepálení si s lidmi popřeje pěkné Vánoce a je to příjemné krátké setkání – jedna návštěva je většinou na 1–2 minuty, někdy i míň. Předáváme si světlo mezi dveřmi.