Betlémské světlo v našem kostele

Datum / čas
23.12.2021
18:30–19:30


Přinášení Betlémského světla sousedům může být zvláště v této složité době velkou inspirací k šíření dobra a hezkých vzájemných vztahů.  

Betlémské světlo bude v našem kostele od večerních hodin 23. 12. Můžete ho nabídnout i svým sousedům například prostřednictvím tabulky k zapsání zájemců (jméno + číslo bytu), kterou vyvěsíte na nástěnce u vchodu. Na papír s tabulkou se může také napsat čas, kdy bude světlo roznášeno, že je to malý “dárek” zdarma, ať si zájemci připraví svíčku, může se i krátce napsat, co je to Betlémské světlo. Alternativa je rozdat letáček do schránek v ulici se zanecháním emailové adresy, kde se mohou zájemci ozvat. (Kartičky budou k dispozici v kostele nebo si je můžete stáhnout na webových stránkách farnosti.) 

Kdo to nechce dělat ve velkém, může nabídnout třeba jen známým sousedům. Je dobré to s nabídkou nepřehnat, protože lidé, kteří projeví zájem, se většinou najdou, tak ať to pro daného dobrovolníka není na celý večer. Lidé, kteří mají zájem, rádi otevřou a s radostí si oheň připalují. Po připálení si s lidmi popřejte pěkné Vánoce a je to příjemné krátké setkání.

František Blaha