Brigáda na faře ve Zdicích

Datum / čas
01.06.2024
0:00


Od ledna probíhají ve faře na Zdicích práce na odvlhčení tří místností a chodby. V těchto prostorách bylo nově vloženo podlahové topení, probíhají malířské práce a zbývá položit nová dlažba. Všechny práce v hodnotě přes 1 mil. Kč hradí vlastník objektu farnost Žebrák. Kobyliská farnost uhradí opravu vstupních dveří a výmalbu. 

Díky velkorysým manželům, kteří mají ke zdické faře vztah, jsme obdrželi dar v hodnotě 200 tis. Kč na nové vybavení pokojů. Necelých 50 tis. doplatíme z Kobylis. Do každé místnosti jsou objednány nové patrové postele s matracemi a úložným prostorem, dělená skříň a stůl. Na 2. června vás chci požádat, abyste na nové vybavení pokojů přispěli při nedělní sbírce. Moc děkuji.  

V pátek 19. 6. 2024 byla podepsána nová nájemní smlouva mezi farnostmi Kobylisy a Žebrák s platností od 1. 6. 2024 na 10 let. Přes salesiánskou provincii zajišťujeme pojištění nemovitosti. 

Protože se práce na opravách blíží ke svému konci, chtěl bych moc požádat o brigádu v sobotu 1. června. Půjde zejména o práce při sestavování nového nábytku a generální úklid. Přivítáme všechny ochotné muže i ženy, kteří se nebojí práce. Hlaste se prosím přímo mně (fxblaha@sdb.cz). 

Na e-mail farnosti je možné také požádat o rezervaci a pronájem fary přes farní e-mail: farnost.kobylisy@sdb.cz. Na webu farnosti https://terezicka.cz/fara-zdice/ najdete další informace i kalendář obsazenosti. 

František Blaha