Budování klášterního areálu v Drastech , brigáda

Datum / čas
09.10.2021
0:00


Budování klášterního areálu v Drastech 

– pozvánka na brigádu se společenstvím Beta 9. října 2021 v 9.00 hod

 

Rádi bychom vás opět přizvali k budování klášterního areálu v Drastech. Při naší poslední červnové brigádě jsme sestrám do Drast převezli vyřazenou kuchyňskou linku z naší farní kuchyně, pomáhali jsme vysvobodit výsadbu muchovníků z džungle plevele a zapojili jsme se do budování parkových chodníčků v rámci veřejného lesoparku. Obědovou pauzu jsme společně se sestrami zahájili modlitbou breviáře a následným obědem z přinesených zásob v nově vybudovaném altánu. Během oběda byla příležitost si se sestrami také pohovořit o tom, jak se jim na novém místě žije. Navzdory horkému počasí jsme odjížděli domů s dobrým pocitem, že po nás zůstal kus odvedené práce. 

A protože od naší poslední červnové návštěvy v Drastech už uplynulo pár měsíců, a práce je pořád dost, plánujeme další podzimní brigádu v sobotu 9. října 2021, na kterou všechny srdečně zveme. Sraz je v 9.00 hod přímo v Drastech na dvoře kláštera.

 

Příjezd do Drast je možný autem nebo příměstským autobusem č. 374 z Kobylis do zastávky Klecany, Drasty – zastávka na znamení. Nářadí a rukavice jsou k dispozici, svačinu si prosím vezměte s sebou. Většinou se jedná o práce na pozemku i v budovách. Pokud se rozhodnete k nám přidat, prosíme, abyste se předem přihlásili na emailové adrese: zolkob3@gmail.com, abychom věděli, kolik nás bude a mohli to dát dopředu sestrám vědět.

Pokud byste se rozhodli stavbu klášterního areálu podpořit finančním příspěvkem, můžete tak učinit zasláním daru na účet u Komerční banky číslo 115-3844130247/0100. Sestry jsou vděčné za každou pomoc a za všechny dobrodince se pravidelně modlí a každý měsíc je za ně sloužena mše svatá. 

Bližší informace o budování kláštera najdete na stránkách https://karmeldrasty.eu/, kde najdete také obecné informace o brigádách a dalších možnostech, jak sestry při jejich díle podpořit. 

Těšíme se na viděnou v Drastech.

Za společenství Beta 

Marián Kroček