Jarní bazar dětského oblečení

Datum / čas
05.04.2016–06.04.2016
8:30–18:00


Srdečně vás zveme na tradiční farní akci! Děkujeme za přátelskou atmosféru minulých bazárků a faře za podporu. Těší nás praktický přínos bazárku a to, že se setkáváme i za účelem pomoci lidem v nouzi.

Podle svého rozhodnutí můžete část peněz získaných prodejem či některé kusy oblečení věnovat charitě. Tentokrát jsme se rozhodli výtěžek věnovat na konkrétní účel, a to na podporu rodin uprchlíků, kteří jsou již v ČR, a také Domovu seniorů s Alzheimerovou chorobou, viz odkaz: http://praha.charita.cz/sluzby/dzr/

Navíc na bazárek je možné donést věci, které upotřebí pražská skupina křesťanských uprchlíků z Iráku, se kterou jsme v kontaktu. Jedná se o projekt Generace 21 (odkaz: http://www.gen21.cz/).

Iráčané dostávají v tuto chvíli skromné denní příspěvky na nákup potravin a vaří si jídla, na která jsou zvyklá z domova. Učí se česky a a dobrovolníci s nimi tráví volný čas. Ve skupině jsou děti a mládež od 8 do 17letý. Pokud byste jim chtěli nějakým způsobem přispět, můžete donést některou z následujících položek: basmati rýže, červená čočka, olivový olej, džusy, prací prostředky, hry nebo sportovní potřeby pro děti  a mládež od 8 – 17let.

Termín: 5. a 6. dubna 2016

Příjem: úterý 5. dubna 8:30 – 13 a 14 – 18 hodin

Prodej: úterý 5. dubna 14-18 hodin, středa 6. dubna 8:30 – 13 a 14 – 18 hodin

Kde: farní sál sv. Terezičky, Kobyliské náměstí 1

Prosím, zkontrolujte, že je oblečení vyprané a bez velkých vad. Pokud můžete, prosím, pomozte nám s roznášením a tříděním věcí na bazárku.

Systém prodeje: Každou věc označte svými iniciálami – ne však jen prvními písmenky vašeho jména a příjmení, použijte první tři písmena příjmení a dvě písmena jména, pořadovým číslem prodávaného oblečení a cenou. Uvedeme příklad označení:  Marie Nováková označí třetí prodávanou věc za 25 Kč tímto kódem: NOVMA/3/25.

Napište si seznam všech svých věcí předem. Tabulka pro seznam je u dětské nástěnky v kostele nebo zde ke stažení. Náš tip: k označení oděvů použijte cedulky i barevné cca 3 x 3 cm, vhodný je i barevný symbol na každé cedulce či použití barevného fixu. Na dražších oděvech cedulky připevněte špendlíkem.

Máme radost z toho, že projevujete o bazárky zájem. Na podzim se nám díky tomu podařilo pomoci lidem v nouzi: Rekordních 13.400 korun z farního bazárku oblečení poputuje syrským uprchlíkům

Bližší informace k jarnímu bazaru:

Štěpánka Syrová: 775 320 621 a Markéta Skalská: M.Skalska@seznam.cz

Uvítáme dobrovolníky ochotné pomoci s organizací příjmu a prodeje!

Krásné postní a velikonoční dny a brzy na viděnou!

Štěpánka Syrová a Markéta Skalská