Jeden dětský dárek navíc – informace a poděkování jedné maminky

Datum / čas
15.11.2019–15.12.2019
Celý den


Milé farnice a farníci od sv.Terezičky,  

ve spolupráci se sociálním odborem městské části Praha 8 máme možnost udělat radost vánočním dárkem některému dítěti z Prahy 8 ze sociálně slabších rodin.

Na dětské vývěsce u zpovědnic bude od neděle 17.11.2019  k dispozici seznam 45 dětí , kde bude uvedeno jméno dítěte, věk a jeho přání. Hodnota dárků je letos určena většinou na cca 1 000,- Kč. 

Prosíme Vás, kdo byste chtěli tímto způsobem některé z dětí potěšit, abyste se co nejdříve do seznamu závazně zapsali nebo kontaktovali mailem či telefonicky Katku Jelínkovou. Aktuální přehled přání bude zároveň průběžně k dispozici k nahlédnutí v elektronické podobě i na odkazu Jeden dětský dárek navíc 2019 (pouze pro čtení)

Zabalený dárek označený jménem a věkem dítěte odevzdejte, prosím, ve farní kanceláři v týdnu od neděle 8. 12. do neděle  15. 12. 2019. Předchozí  telefonická domluva (možný i e-mail)  s Tomášem Redlichem vítána. Následně budou dárky předány pracovníky sociálního odboru městské části do konkrétních rodin. Převzetí dárků bude potvrzeno podpisy rodičů. 

Zároveň je tu opět možnost  přispět i na aktivity dětí v rámci Salesiánského centra formou zakoupení slevového kuponu. Slevový kupon bude poskytnut vybraným dětem jako poukázka k úhradě části kurzovného vybraného kroužku či ceny tábora(chaloupky), které by byly pro děti jinak finančně nedostupné. Rezervace dárkových poukazů bude probíhat formou zápisu do seznamu v kostele, stejně jak je uvedeno výše. Hodnota slevového kuponu je stanovena ve výši 1 000,- Kč, tuto částku prosím zašlete na účet střediska č. 200 119 8943/2010, do poznámky uveďte „Dárek navíc“, a to do 16.prosince 2019. Potvrzení o daru je možné vystavit.

Děkujeme všem, kdo se rozhodnete udělat radost dětem a podílet se tak na tajemství Vánoc. 

Kateřina Jelínková, kontaktní osoba, správa seznamu dárků: k.jelinkova@gmail.com; 721 863 552

Tomáš Redlich, pastorační asistent, farní kancelář: farnost.kobylisy@sdb.cz; 283 029 141, 777 053 394

 

Poděkování loňským dárcům od jedné z maminek

Vážení,

ráda bych touto cestou vyjádřila svoji úctu a poděkování Vám salesiánům, za Váš vánoční dárek pro našeho syna Lukáška. Lukáškovi dárek udělal velikou radost a navíc ho potěšilo i to, že Ježíšek mu nadělil tu hračku, kterou si moc přál. Dalo mu to velikou chuť do další práce na sobě, vzhledem k jeho ADHD s poruchou soustředěnosti. Udělali jste nám všem velikou radost! Není nic hezčího než vidět dětskou radost z dárku pod stromečkem. MOC A MOC DĚKUJEME. Nikdy na Vaši pomoc nezapomeneme. Až se nám opět začne dařit, a já v to stále věřím, Vaši pomoc Vám vrátím a s radostí, protože vím, že Vy pomáháte opravdu potřebným a děláte to s plným nasazením.

Přeji Vám do nového roku všem hlavně zdraví, a abyste kolem sebe viděli jen samé dětské úsměvy, které Vám budou a jsou jedinou Vaší odměnou za Vaši záslužnou práci a pomoc rodinám v nouzi.

S úctou, ČM