Literární večer – K.Lednická: Šikmý kostel, farní knihovna

Datum / čas
14.06.2022
19:30–21:30


Milí přátelé duchovní literatury, srdečně Vás zveme na další, předprázdninové literární posezení, které se bude konat v úterý 14.6. v 19.30 ve farní knihovně.

Tentokrát jsme vybrali knihu havířovské rodačky Karin Lednické – Šikmý kostel: románová kronika ztraceného města 1894–1921. Příběh pastevecké vesničky, která díky těžbě uhlí vykvetla v nádherné město Karwina a o sto let později díky těžbě uhlí taky zaniklo. V místech kde stály výstavné budovy, zámek, úhledné kolonie jsou louky, ticho a budova kostela svatého Petra z Alkantary, který je znám jako Šikmý kostel. V české knize rekordů a kuriozit je zapsán, jako nejšikmější kostel naší země.

Karin Lednická díky rozsáhlé rešeršní práci zasadila do okolí Šikmého kostela poutavý, románový příběh, který začíná v roce 1894, kdy do života hlavních hrdinů zasáhne doposud největší důlní neštěstí v Ostravsko-karvinském revíru. Pojďme se zamyslet, jak si  Barbora, Julka a Ludwík navzdory tvrdému životu, který si nikdo z nás už neumí a nechce představovat, poradí se svým životem a jakou roli v něm hraje víra a Bůh.

V naší knihovně najdete i druhý díl románové trilogie, jehož děj se odehrává v letech 1921–1945. Na třetím díle autorka momentálně pracuje a provede nás v něm léty 1945–1961.

Vaši knihovníci