Literární večery nad knihou ve farní knihovně, Stín Otce, farní knihovna

Datum / čas
14.12.2021
19:30–21:00


Milí přátelé duchovní literatury, rádi bychom Vás opět srdečně pozvali na další literární posezení, které se bude konat v úterý 14. 12. v 19.30 ve farní knihovně. 

Milovaný otec, citlivý otec, poslušný a přívětivý, otec tvořivě odvážný, setrvávající ve stínu – takto charakterizuje papež František sv. Josefa a dne 8. 12. 2020 vyhlásil zvláštní rok věnovaný Ježíšovu pěstounovi. A my se proto chystáme na závěr tohoto roku věnovat adventní literární večer knize polského autora Jana Dobraczyńského – Stín Otce. V románovém příběhu nám autor vypráví život sv. Josefa a zároveň přibližuje i kulturní pozadí, ve kterém se světcův život odehrává. Velmi dobře zachycuje napjatou atmosféru té doby, kdy Židé očekávají Mesiáše a události na dvoře Heroda Velikého jsou plné intrik a zvráceností. Autor při svém vyprávění vychází z biblických pramenů. Přijďte se v adventu zaposlouchat do krásného románového příběhu o sv. Josefovi. 

Knihu si již dnes můžete zapůjčit v naší farní knihovně. Pro čtenáře, kteří upřednostňují osobní výběr, bude knihovna otevřena vždy v den konání literárního večera, v době po skončení večerní bohoslužby. 

Milí čtenáři, i příští rok budeme pro vás připravovat literární večery. První z nich se uskuteční 25. 1. Knihu, které se budeme v lednu věnovat, vám prozradíme v příštím Kobylístku. Těšíme se na vás.

Vaši knihovníci