Noc kostelů s programem pro děti i dospělé

Datum / čas
24.05.2019
15:30–23:00


10. ročník Noci kostelů se bude konat v pátek 24. května 2019. Noc kostelů je příležitostí pozvat širokou veřejnost do kostelů a ve večerní atmosféře nabídnout možnost setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitku.

Motto letošního ročníku zní: „Dáte se do zpěvu jako v tu NOC, kdy se zasvěcuje svátek.“

Odkaz na oficiální stránky akce zde.

Malá ochutnávka z letošního programu

Odpoledne patří tradičně dětem všech věkových kategorií, jejichž úkolem bude vyřešit šifru dívky s růží. Děti si procvičí kreativitu, zručnost i fyzickou zdatnost a těšit se mohou na lákavé odměny. Budeme sportovat, tvořit ve výtvarné dílničce, zdobit perníčky, hádat a také soutěžit. A víc už neprozradím. Přijďte i s dětmi a užijte si to spolu s námi.

Po mši svaté, která započne v 18:30, se potěšíme vystoupením dětského pěveckého sboru Slavíčci ze ZUŠ Klapkova. Následovat budou komentované prohlídky Dozvíte se zajímavé informace z poměrně krátké historie našeho kostela, ze života farnosti, kdo jsou salesiáni a jak ve farnosti působí. Farnost nabízí různá otevřená společenství pro širokou veřejnost. Přijďte a dozvíte se víc. Prohlídky budou probíhat v různých intervalech s ohledem na aktuální počet návštěvníků.

U nás v kostele se můžete také občerstvit. Navštivte naši Kavárnu u Terezičky před farním sálem, nabízíme kávu, čaj a také něco dobrého k zakousnutí. Nevšední zážitek vám přinese ochutnávka mešního vína s profesionálním výkladem Míly Musila, která bude probíhat po celou dobu v sakristii.

Celým večerem nás provede hudební skupina Poločas a její hosté, která navodí příjemnou atmosféru pro setkání s Bohem.

Srdečně vás zveme a těšíme se na setkání s vámi. Můžete s námi pobýt celý večer nebo přijít třeba jen na chviličku. Pozvěte také své známé, kamarády a dorazte společně. Děkujeme za podporu a modlitby za povedenou akci.

Podrobný program

15:30 – 18:30 Program pro děti: Vyřeš šifru dívky s růží

18:30 – 19:30 Bohoslužba: slavnost Panny Marie pomocnice

19:45 – 20:30 Vystoupení dětského pěveckého sboru Slavíčci (ZUŠ Klapkova)

21:00 – 23:00 Komentované prohlídky kostela

Celovečerní program: Víra v rytmu – rytmus ve víře (kapela Poločas), ochutnávka mešního vína, Kavárna u Terezičky

Za tým organizátorů Kája Večeřová