Pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného v Podještědí

Datum / čas
18.06.2016
Celý den


Pouť farnosti a rodin ke svaté Zdislavě do Jablonného v Podještědí

uskutečníme v sobotu 18. června. Hlavním úmyslem této pouti je vyprošovat rodinám na přímluvu svaté Zdislavy, patronky křesťanských rodin, všechny potřebné dary k růstu a rozvoji manželské a rodinné lásky. Na pouť se připravíme modlitbou novény ke svaté Zdislavě v našich rodinách, která začne v pátek 10. 6. (je k zakoupení v zadních lavicích v kostele a u dětské vývěsky).

Program poutě bude následující: 10,00 bohoslužba, po ní modlitba u hrobu sv. Zdislavy v podzemí baziliky. Prohlídka chrámu, obrázků dětí s tématikou sv. Zdislava – patronka rodin. Pak putování k velkému rybníku a louce, kde bude společný piknik z vlastních zásob. Po občerstvení hry a soutěže dětí. Následně návštěva studánky sv. Zdislavy a pro zájemce návštěva zámku Lemberk, kde sv. Zdislava žila. Odjezd z Jablonného do Prahy kolem 18,00.

Prosíme o přihlašování na pouť (zapsáním v sakristii, nejlépe do 1. 6.), abychom mohli včas objednat autobus/y. Zapište se, prosím, i když pojedete vlastním autem. Odjezd autobusu je v 8.00 od kostela sv. Terezie.

P. Josef Brtník