Pouť mužů na Svatou Horu u Příbrami – POMUŽNA

Datum / čas
10.06.2023–11.06.2023
0:00


Každý rok začátkem června se koná akce, POMUŽNA. Ne každý ale zná význam této zkratky.
Jedná se o PO… pochod, MUŽ… mužů, NA… na Sv. Horu.
Což o to rodina sedne do auta a za hodinku, 40 km od Prahy je na místě. Jenže s námi se na tu Sv. Horu jde pěšky…. 2 dny.

Sraz bývá v sobotu po ranní mši sv. okolo 7.00 před kostelem, počká se na opozdilce a jde se na tramvaj. Přijede se do Modřan a odtud už se jde po svých.
Po cestě se účastníci nevyhýbají žádným zastavením (a není to křížová cesta). A tak se putuje skoro celý den, cca 35 km, až se dorazí k nám na Chouzavou.
Na ranním srazu se odevzdá bagáž na přespání (kartáček na zuby) do doprovodného autíčka, které s předstihem jede na onu zmíněnou chatičku.
Tato první etapa je zakončena bohatým občerstvením ve stylu „co dům dal“ a „nikdo nejde spát hladový ani žíznivý“. A u nás se spí velmi dobře.
Druhý den po snídani se jde 2. etapa. A ta se stíhá tak, aby se poutníci zúčastnili mše sv. v 15.30.
Servis funguje tak, že jsem na telefonu a v případě potřeby zajišťuji náplasti, ev. odvoz do Prahy.
Po mši sv. přiveze doprovodné autíčko ještě na parkoviště u Sv. Hory občerstvení, pivo, kávu, prostě pojízdná kantýna. Naložím několik poutníků do auta a vracíme se domů. Kdo se nevejde, jede autobusem až do Prahy.
No a tímto zveme všechny, kdo by se chtěli přidat, aby byli 10. 6. připraveni, do té doby lehce trénovali a přišli s dobrou náladou. Těšíme se na všechny nově příchozí.

Vaši Maruška a Vítek Mátlovi