Seminář: Jak mluvit s lidmi o Bohu na internetu?

Datum / čas
20.09.2023
19:30–21:00


Kde je na internetu nejdostupnější prostor na otevřené rozhovory o křesťanství a duchovním životě pro hledající a nevěřící? Je to na HledamBoha.cz. Stojí za ním mezidenominační tým křesťanů, který je připravený naslouchat a ptát se.

Přes 2000 lidí ročně se na HledamBoha.cz obrátí s dotazem po smyslu života, víry anebo jen proto, že nechtějí tíhu života nést sami. Někteří doprovázení se rozhodují i pro život v církvi.

To nejcennější, co tento projekt nabízí, je osobní kontakt s tzv. e-koučem. Jde o proškoleného a církví doporučeného křesťana, který umí naslouchat a vhodně se ptát. Díky dobrým otázkám pomáhá hledajícímu najít smysl života a uzdravení duše, pokud ho potřebuje. Pokud se hledající odhodlá jít do opravdové hloubky, najde Boha a může získat i dar víry.

HledamBoha.cz funguje v různých podobách ve více jak 40 zemích světa. Jeho vznik sahá až do roku 2004, kdy pastor Eric Célerier založil doménu conaitredieu.com (poznat Boha) a dal možnost Francouzům se ptát. Zavalila ho vlna otázek. V téže době založili Nizozemci doménu Jesus.net a nabídli první e-kouče. Díky synergii těchto projektů mohla služba růst a v roce 2013 začít působit i v Česku.

HledamBoha.cz nabízí své služby zdarma. Projekt totiž financují dárci. V nabídce mají také různé kurzy. Pomáhají studentům s četbou Bible a porozumění jejímu textu. Kurz Proč Ježíš? jednoduše vypráví Ježíšův příběh a seznamuje studenta s velikonočním tajemstvím. Další kurzy nabízí porozumění tomu, co je odpuštění a jak odpustit, nebo jak se vyznat ve svých emocích a umět s nimi pracovat.

Lidé z týmu HledamBoha.cz přijedou i za námi do Kobylis, aby vám představili své umění komunikace o Bohu a víře v online prostředí.

Jste srdečně zváni na seminář k tomuto tématu ve středu 20. září od 19.30 do 21.00 ve farním sále.  

Zájemce prosíme o přihlášení přes tento formulář: PŘIHLÁŠKA

Marek Chvátal