Vánoční benefice, Ondřej Vrabec, smyčcové kvarteto, kostel

Datum / čas
12.12.2023
19:45–21:00


Milí přátelé, srdečně vás zveme na vánoční benefiční koncert Ondřeje Vrabce a Smyčcového kvarteta českých filharmoniků. Koncert proběhne v kostele sv. Terezie v Praze-Kobylisích v úterý 12. prosince v 19.45 hod.
Účastníci benefice zakoupením vstupenek podpoří činnost s dětmi a mládeží v Salesiánském středisku mládeže. Podpora poputuje i k dětem ze sociálně slabých rodin, které potřebují slevy na kroužky, doučování, tábory a na další zájmové činnosti.
Na benefičním koncertě se představí jako sólohornista Ondřej Vrabec a Smyčcové kvarteto českých filharmoniků. Společně s těmito skvělými hudebníky můžete prožít nezapomenutelný předvánoční večer plný krásných melodií od W. A. Mozarta, F. Schuberta, A. Dvořáka, K. Hoffmeistera ad.
Ondřej Vrabec je nevšední osobností české hudební scény. Po více než čtvrtstoletí úspěšně rozvíjí uměleckou dráhu jako oceňovaný dirigent, ostřílený sólohornista České filharmonie, vyhledávaný komorní hráč, respektovaný pedagog hlavního oboru na Akademii múzických umění v Praze a nově též jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru.
Smyčcové kvarteto českých filharmoniků bylo založeno v roce 1992 a tvoří jej hudebníci České filharmonie. Magdalena Mašláňová, Milan Vavřínek – housle, Jan Šimon – viola, Josef Špaček – violoncello. Od svého vzniku kvarteto uskutečnilo řadu úspěšných koncertů doma i v zahraničí a je pravidelně zváno do Japonska.
Benefiční koncert podporuje MČ Praha 8. Děkujeme!
Prodej vstupenek probíhá na recepci Salesiánského střediska mládeže ve všední dny. Rezervace je možná na e-mail: spackova@sdb.cz; další informace:
www.strediskokobylisy.cz/benefice

Eva Špačková