Velikonoční florbalový turnaj, Praha- Uhříněves

Datum / čas
13.04.2019
0:00


Letošní florbalová sezóna 2018/2019 je téměř za námi. Pět týmů mladších a starších žáků z naší farnosti se zúčastnilo celkem pěti turnajů pořádaných Salesiánským střediskem v Uhříněvsi a jednoho turnaje Dona Boska v Lubné u Poličky. Sezóna měla dva velké vrcholy.

Prvním byl turnaj Dona Boska hraný 8. února v Lubné u Poličky. Turnaj bývá tradičně silně obsazen a většina týmů hraje florbal na závodní úrovni. Naši žáci se tohoto turnaje zúčastnili popáté. V minulých letech jsme sbírali zkušenosti a málokdy se podařilo postoupit ze skupiny do play-off a do bojů o medaile. Letos mladší žáci získali stříbrnou medaili. To je opravdu “veleúspěch”.

Druhým vrcholem byl přebor mladších a starších žáků salesiánských středisek z Čech a Moravy. O účast v přeboru se hrály tři kvalifikační turnaje. Tři nejúspěšnější týmy z Čech a tři týmy z Moravy pak postoupily do národního přeboru, který se odehrál 16. března v Uhříněvsi. Z Kobylis postoupil jeden tým mladších a dva týmy starších žáků. Už samotný postup do přeboru je velkým úspěchem. Mladší tým nadto celý turnaj vyhrál a ve finále porazil svého největšího rivala – tým „žlutých“ z Uhříněvsi.

Kluci a holky si zaslouží velkou gratulaci! Nejenom za medaile, ale hlavně za svoje kamarádství a týmovost.

Na jaře nás čeká poslední turnaj v Uhříněvsi. Bude se hrát 13. dubna o Velikonoční pohár. Pokud máte doma malé florbalisty, ročníky 2009–2003, kteří by měli chuť si zahrát, napište na mail: farnost.kobylisy@sdb.cz. Toto pozvání platí nejenom pro poslední turnaj sezóny, ale i pro sezónu nadcházející.

Kobyliskému florbalu Zdar!

 

Petr Novák