Velký pátek: on-line přenos obřadů do sv. Terezičky

Datum / čas
10.04.2020
15:00–16:00


Na Velký Pátek 10. 4. vás zveme k společnému prožívání velkopátečních obřadů, prostřednictvím on-line přenosu.

PROSÍME VÁS O SPOLUPRÁCI!!!

Chceme vás více zapojit do přípravy a průběhu páteční bohoslužby. Během obřadu budou přímé výzvy pro diváky, abyste se tam, kde budete přenos sledovat, mohli aktivně zapojit.

Jednu z aktivit je potřeba připravit dopředu. Během obřadů se čtou Janovy Pašije. Odkaz je například zde. Jsou docela dlouhé. Abychom do nich byli více vtaženi, budeme během jejich četby promítat obrázky, které DĚTI, nebo i dospělí namalují a zašlou nám je. Prosíme tedy ty, kteří chtějí namalovat některou scénu, aby si přečetli pašije a nějaký výjev vybrali. Aby všichni nemalovali to samé, prosíme, abyste si vybrali v následujícím odkazu výjev, k němuž dopíšete vaše jméno nebo třeba přezdívku. Tím bude jasné, že obrázek je již obsazený. Obrázek nafoťte nebo oskenujte a pošlete na farní mail farnost.kobylisy@sdb.cz do čtvrtku 9. 4., nejlépe ve formátu JPG. Obrázek označte číslem, které je v tabulce.

Ke sledování přenosu si také připravte kříž, nejlépe nějaký, který máte v domě nebo v bytě. Ideální je, aby to byl kříž i s korpusem – tedy s Kristem.

Vše ostatní se dozvíte během přenosu. Děkuji. M. Hobza