ČRo připravuje nové duchovní pořady

Český rozhlas připravuje novou koncepci ve vysílání duchovních a etických pořadů. Novými formáty budou pravidelné rozhovory na Radiožurnálu, nedělní speciál Jak to vidí na Dvojce nebo duchovní a společenský magazín v rámci regionálního vysílání. Snahou je od religiózního charakteru přejít k obecnějšímu etickému a spirituálnímu pojetí, tedy k většinovému posluchači. Vyplývá to z koncepce pro příští rok, kterou vedení rozhlasu předložilo Radě ČRo.

ČRo připravuje nové duchovní pořady, chce být žánrově pestřejší

Pořady věnované duchovním tématům jsou pravidelnou součástí vysílání Českého rozhlasu. Z nově připravovaných formátů se objeví například na Radiožurnálu dopolední a večerní rozhovory s osobnostmi duchovního světa a morálními autoritami. Několikrát týdně budou do vysílání vstupovat aktuální příspěvky, jako reportáž, krátký rozhovor nebo anketa, jež nahradí dosavadní pořady stanice Křesťanský týdeník a Doteky víry. Místo nich by se v rámci vysílání regionálních stanic měl objevit obdobně zaměřený magazín o aktuálních duchovních a společenských trendech.

Celý text je k přečtení na webu Christnet.cz, vzhledem k autorským právům uvádíme pouze jeho úryvek, původním autorem je agentura ČTK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *