Dny víry – zapojíme se?

Na přelomu května a června se v Praze uskuteční městská misie s názvem Dny víry, která naváže na  již tradiční Noc kostelů. Organizátoři připravují množství kulturních, vzdělávacích a duchovních aktivit s cílem představit křesťanství lidem, kteří o něm moc nevědí. Vyzývají přitom farnosti pražské arcidiecéze, aby se k aktivitě přidaly. Nabízí se tedy otázka. Přidáme se? A jak?

Banner na webové stránky 280 x 120

Na webu projektu lze najít několik zajímavých tipů, s čím můžeme jako farnost přijít. Program je možné vytvořit na celý týden nebo na den či dva, záleží na nápadech a především asi na dobrovolnících, kteří přidají ruku k dílu. Vedle duchovního programu přímo v kostele je možné uspořádat pár akcí i venku a oslovit tak lidi přímo. Organizátoři na webu radí například připravit snídani pro kolemjdoucí, nabídnout pozvání přijít „na pivo s knězem“, uspořádat Dětský den nebo otevřít „duchovní kavárnu“ v otevřeném prostoru poblíž kostela. Nápadů na webu je mnohem více a lze vybírat nejen z nich, každý z nás může přijít s něčím zajímavým.

Nápady k programu lze posílat Tomáši Redlichovi na e-mail: farnost.kobylisy@sdb.cz.

Své názory můžete připojit také v komentáři pod článek.

Prosíme rovněž o modlitební podporu. V kostele budou k rozebrání kartičky s modlitbami za tuto evangelizační aktivitu. Děkujeme vám.

Hlavním organizátorem Dnů víry, tohoto ekumenického projektu, je Pastorační středisko pražského Arcibiskupství, na programu se podílí také řeholní řády, hnutí a komunity. Bližší informace jsou k nalezení na webu http://dnyviry.evangelizace.cz/.

Lea Matušková

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *