Jak se zapojíme do Dnů víry

Již za pár dní, na přelomu května a června se v Praze uskuteční městská misie s názvem Dny víry, která naváže na  již tradiční Noc kostelů. Aktivně se připojí také naše farnost.

Banner na webové stránky 280 x 120

Dny víry se budou konat na různých místech Prahy od 30. května do 6. června. Konkrétně u nás v kobyliské farnosti chystáme několik zajímavých akcí v týdnu od pondělí 1. června do pátku 5. června. Na programu nyní intenzivně pracujeme. Stále také hledáme dobrovolníky, kteří s akcí pomůžou. Je mnoho způsobů, jak se zapojit, všechny jsou přitom stejně důležité.

Jak se můžete například zapojit, s čím můžete pomoci:

1) donést čajové svíčky, svícínky na čajové i jiné svíčky, fixy na sklo – předměty je možné odevzdat do označené krabice v sakristii do neděle 31. 5.;

2) zakoupení Nového zákona v tištěné podobě nebo na CD (budeme kupovat hromadně za 15 Kč resp. 23 Kč v Brněnské tiskové misii);

3) výroba Zdi nářků (pruh látky nebo igelitu, který bude na plotě u kostela. Budou se na ni dávat úmysly i psát nářky na církev – co mi vadí na křesťanech, ale prostor může dostat i téma – co se mi na církvi líbí);

4) dárek od Srdce k srdci – přání, obrázek s biblickým citátem nebo jiným hezkým slovem (bude se  vyrábět mimo jiné 23. 5. na Dni Salesiánského centra);

5) modlitba;

6) fyzická pomoc v odpoledních či večerních hodinách od 1.6. – 5.6.;

7) občerstvení pro hosty Noci kostelů – sušenky či cokoliv slaného, nealko nápoje, čaj, kávu, mléko můžete také nechat v sakristii (dříve jsme kupovali z prostředků Prahy 8, letos si musíme zaplatit akci sami).

+ prosím vás o šíření informace mezi farníky, přijímáme i finanční dary

Akce „Noc kostelů a Dny víry v Kobylisích“ je také na facebooku: Sdílejme ji!

Všem, kdo přispějí jakýmkoliv způsobem, moc děkujeme. Jako malou odměnu dostanete samolepku Dona Boska – připravíme jich 200, protože se těšíme, že v jubilejním roce Dona Boska najdeme minimálně 200 misionářů.

Moc děkujeme všem, kdo přijmou tuto akci za svou a prožijí s námi radost z toho, že evangelizace na začátku června bude společným dílem nás všech.

 

Brzy umístíme na web celý program. Již nyní je napevno potvrzena jedna akce. Takto je popsána přímo na webu Dnů víry:

3. června – 19:00

Ukázkový večer kurzu Alfa, během kterého chceme vytvořit prostor pro diskuzi o náboženství. Akci pořádá přípravný tým kurzu Alfa pro mládež, zvány jsou ale všechny věkové kategorie. Chceme pozvat jak věřící, tak nevěřící. Prostě všechny, kteří mají zájem diskutovat o náboženství. Najdete nás kousek od výstupu z metra Kobylisy, směr Salesiánské centrum. V 19:00 začneme lehkou večeří, po které následuje krátké uvedení tématu a zajímavý osobní příběh. Rozdělíme se do menších diskuzních skupinek, ve kterých si o daném tématu ve druhé polovině večera popovídáme. Konec můžete očekávat okolo 21:00. V případě nejasností neváhejte kontaktovat Filipa Vodrážku nejlépe přes SMS na tel.: 776338607.

Dotazy zodpoví Lucka Ortiz, lubu78@hotmail.com, 777 794 311.

Na web umístila: Lea Matušková

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *