Kam směřuje naše farnost

O tom, kam směřuje naše farnost, o její dlouhodobé vizi i o pastoračním plánu na příští školní rok, jednali členové Pastorační rady farnosti (PRF). Jednání se konalo 17. května 2015.

Již v březnu vznikly v rámci PRF dvě pracovní skupiny. První se zaměřila na výsledky diskuze výjezdního zasedání ve Zdicích o dlouhodobých vizích farnosti. Druhá pracovní skupina se zaměřila na pastorační plán na rok 2015/16. Pastorační plán vychází z pastorální konstituce Gaudium et spes.

Pastorační plán 2015/16

Pracovní skupina předložila rozpracovaný pastorační plán na příští rok. Plán je rozdělen do tří tematických okruhů:

– rodina,

– sociální oblast,

– kultura.

V rámci diskuse vyplynula řada návrhů a podnětů k naplnění plánu. Členové pracovní skupiny se dohodli, že si další připomínky k plánu zašlou do 29.  května a sejdou se nad nimi 1. června 2015.

Dlouhodobé vize farnosti

Práce na tématu bude pokračovat v pracovní skupině, která je otevřena všem členům PRF. Datum setkání bude ještě upřesněno.

Zápisy do Kobylístku a na web

Posledním bodem květnového jednání PRF byla diskuze o podobě zápisů do Kobylístku a na webové stránky. Chceme najít model, který by objektivně podával obraz o jednáních pastorační rady. Rádi bychom tímto nastartovali otevřený dialog s farností. Budeme vděčni za každý reálný a konstruktivní podnět.

Příští setkání PRF se uskuteční 7.  června 2015.

Informace z předešlých jednání PRF lze najít v rubrice Pastorační rada. Na stejném místě naleznete také popis rady a seznam jejích členů.

Na základě článku pro červnový Kobylístek od Veroniky Semerádové pro web sepsala Lea Matušková.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *