Lidé podepisují petici proti pronásledování křesťanů

Více než 1200 lidí za necelé dva měsíce podepsalo petici proti pronásledování křesťanů ve světě. Iniciátoři petice upozorňují na to, že se v poslední době ve velkém nebezpečí ocitají křesťané i příslušníci nejrůznějších náboženských a etnických menšin v Egyptě, Libyi, Sýrii, Libanonu a hlavně v Iráku. Apelují proto na české i světové politiky, aby využili veškeré prostředky k zastavení eskalace utrpení nevinných obětí, aby chránili křesťanskou duchovní kulturu a nestavěli ekonomické zájmy nad lidská práva.

„Nejhorší je situace na severu Iráku. Hoří kostely, devastují se svatyně a hrobky proroků, domovy a obydlí. Lidé jsou nuceni prchat, pokud nechtějí zemřít. Křesťané jsou bez milosti okrádáni a nuceni vzdát se všeho. Je jim vnucována násilná konverze k islámu. Ženy jsou znásilňovány a s dětmi prodávány do otroctví. Muži jsou biti a popravováni. Křesťanská víra je otevřeně vysmívána. Stovky křesťanů již za svou víru zaplatily svým životem, včetně žen a dětí,“ píše se v textu petice.

Za peticí stojí Brněnská ekumenická iniciativa Svoboda pro křesťany, která vznikla z podnětu brněnského biskupa Církve československé husitské Juraje Dovaly. Petici podpořili mimo jiné filosof Jan Sokol, biskup Václav Malý, zpěvačka Marta Kubišová, herečka a aktivistka Táňa Fischerová či salesián Ladislav Heryán.

Petice je adresována premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, ministrovi zahraničních věcí ČR Lubomíru Zaorálkovi, poslancům, senátorům, předsedovi Evropské rady, českým europoslancům, eurokomisařce za ČR Věře Jourové a velvyslankyni a stálé představitelce ČR při OSN v Ženevě Kateřině Sequensové.

Iniciativa má svůj profil také na Facebooku.

Petici můžete podepsat na internetové stránce: http://www.petice24.com/svoboda_pro_krestany

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *