Naši farnost navštíví biskup Václav Malý

V neděli 7. prosince navštíví naši kobyliskou farnost pomocný (světící) biskup Václav Malý. Beseda s ním začne v 15:00 ve farním sále, budou ji moderovat Jaroslav Šebek a Martin Vaňáč. Setkání vyvrcholí bohoslužbou v 18.30 v kostele. Všichni jste srdečně zváni, prosíme, přijďte včas!

Foto: Česká biskupská konference

Biskupa Malého jsme pozvali v rámci roku o církvi jako společenství svolávaném Pánem z podnětu dogmatické konstituce o církvi Lumen gentium (LG). Celá III. kapitola LG pojednává o službě biskupů. Oslovili jsme ho proto, že to nechceme slyšet v teoretickém výkladu, ale z osobní zkušenosti. Budeme se ho ptát, jak tuto službu přijal, co pro něho znamená, jak se mu daří ji naplňovat, jaké má biskupské vzory, co je jeho úkolem v naší arcidiecézi, co v širším církevním rozměru… Jaké bylo jeho osobní setkání s papežem v Římě při návštěvě „ad liminia“. V čem vnímá jeho roli v současném světě a církvi…

P. Josef Brtník


Biskup Václav Malý se aktivně účastnil revolučního dění před 25 lety. Také proto v poslední době poskytl mnoho rozhovorů nejen na toto téma. Pokud si chcete něco přečíst ještě před besedou s biskupem Malým, níže neleznete pár odkazů.

„Nemám rád, když se něco idealizuje“, rozhovor Aleše Palána v Katolickém Týdeníku, 11.11.2014.

Interview 24, Česká televize, 25.8.2014.

„Čechům chybí vůle tvořit občanskou společnost“, rozhovor pro ČTK, 8.11.2014, Českénoviny.cz.

Medailonek o Václavu Malém na stránkách České biskupské konference.

 Leona Matušková

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *