O farnosti

Jsme Římskokatolická farnost sv. Terezie z Lisieux v Praze-Kobylisích. Naší patronkou je svatá Terezie, žena, která zemřela v pouhých 24 letech, ale zanechala po sobě hluboké svědectví o velké duchovní pouti (více v rubrice o sv. Terezii). Naši farnost spravují členové kongregace Salesiánů Dona Boska – SDB. Zakladatelem salesiánů byl italský kněz Jan Bosco (1815–1888), kongregace se věnuje zejména výchově mládeže, působí po celém světě.

Farnost sv. Terezičky je součástí širšího kobyliského Salesiánského centra, které je tvořeno komunitami salesiánů, sester salesiánek a Salesiánským střediskem mládeže. Salesiánské centrum má společný Projekt Salesiánského centra 2021–2026 a farnost roční téma na rok 2023/2024.

Kostel svaté Terezie ve své dnešní podobě stojí na Kobyliském náměstí teprve od konce 20. století, posvěcen byl kardinálem Miloslavem Vlkem v říjnu 2000. Více o historii a architektuře kostela se dozvíte v rubrice Historie.

Základní kontakty

Římskokatolická farnost sv. Terezie od Dítěte Ježíše
Kobyliské náměstí 1000/1
182 00  Praha 8 – Kobylisy

E-mail: farnost.kobylisy@sdb.cz
Datová schránka: subu7x7

Farní kancelář
Tomáš Redlich

Farář
P. František Blaha, SDB
telefon: 283 029 165 (k dispozici i mimo úřední hodiny, bude přesměrovaná na mobil)

Hodiny farních kněží pro veřejnost:
(Mimo prázdniny a státní svátky)
Pondělí    14.00–18.00 (V. Vajďák)
Středa      9.00–12.00 (F. Blaha)
Pátek        9.00–12.00 (R. Gottwald)

Další v rubrice Kontakt.

Jak se k nám dostanete

Kostel se nachází na Kobyliském náměstí, přímo u jednoho z výstupů z metra C ve stanici Kobylisy (pozice na mapě). Spoje hromadnou dopravou lze nalézt na stránkách Dopravního podniku. Přímo u kostela je parkoviště. (V neděli je možné parkovat také uvnitř areálu vjezdem z ulice Pod Kynclovkou.) Přístup do farářovy pracovny je přes recepci Salesiánského centra.