Oslava svaté Terezičky – farní den 29. 9. 2019

Zde jsou uvedeny aktivity, které v neděli od 10. hodin dopoledne budou probíhat v rámci oslavy svaté Terezičky v prostorách zahrady a celého salesiánského areálu. Je to všechno na nás, jak si to připravíme. Není žádný organizační ani realizační tým. Je jen koordinátor – farář Martin Hobza, kterému oznámíte, co jste připravili, a on to zde publikuje. Můžete mu to oznámit osobně, mailem nebo zde v komentáři. Bude-li to vaše aktivita vyžadovat, tak vám určí místo a čas. Informační článek z Kobylístku zde.

Tento den nebude ani centrálně organizované agapé. Občerstvení, případně oběd si vezměte s sebou. A rozdělte se i s druhými. Věřím, že to dokážeme!!!

NAHLÁŠENÉ AKTIVITY:

Káva pro všechny – Eva Kuchařová a klub seniorů – od 10.00 ve farním sále

Prohlídka staveniště – Václav Jiráček

Nedělní oratoř – Tým nedělních oratoří s Františkem Blahou – 13.00 – 16.00. Podrobnosti zde.

Ochutnávka tradiční i netradiční belgické čokolády pro malé i velké – Altmanovi a jejich kamarádi

Příprava čínských hamburgerů – Anna Fantová – od 11.00 ve farní kuchyni

Vytvoření kolektivního díla pro křesťany v Hong-Kongu – s Josefinou Jonášovou a Ilonou Tůmovou, od 14.00 – dílo pak pošleme křesťanům do Hong-Kongu, abychom vyjádřili svou podporu v jejich boji za lidská práva (včetně náboženské svobody) v jejich zemi

Povídání o pouti do Santiaga – Marta Podivínová – půlhodinové povídání o pouti do Santiaga s promítáním fotografií. V katechetické místnosti, pravděpodobně ve 13.00

Masáž šíje a měření krevního tlaku – Marta Podivínová – místo a čas bude upřesněno

,,Růžičky pro sv. Terezičku“ – Pavla Tichá – odpoledne výroba papírových růží různých barev a jejich následné navazování na nylonová lanka, která by se pak mohla sloužit v kostele jako výzdoba. Vhodné pro děti i dospělé.

Točené pivo – Kohák a kluci z Bisstra budou točit za příspěvek 20 Kč pivo. Z důvodu ekologie je vítáno, pokud si přinesete vlastní půllitr.

Fotbalový zápas – kluci z Bisstra zorganizují zápas dospělých a dospívajících kolem 16.30 na hřišti. Samozřejmě budou hrát salesiáni. Je možné, že bude například disciplína dej gól svému faráři, nebo něco podobného.

Espresso, cappuccino, caffé latté – v profesionální kvalitě – Vít Müller – od 13.00

Citáty svaté Terezičky – děvčata ze spolčí školní mládeže – ozdobí tím prostor oslavy

Malování na obličej – Katka Jelínková, Lucka Šrámková – 11 do 12.30 v keramické dílně střediska

Modlitba Anděl Páně – Věrka Novotná – v poledne po doznění zvonů u sochy Panny Marie na farní zahradě.

Workshop Fotbalu 3 – Jakub Vokurka – fotbalové hřiště 14.00 – 15.30 Netradiční fotbal jako nástroj neformálního vzdělávání. Workshop by se skládal ze dvou částí z jedné teoretické – o tom co nám fotbal dává, co nám bere, jaké jsou jeho negativa, jak se dá používat jako nástroj vzdělávání. Druhá část by byla praktická a to formou fotbalových aktivit zaměřených na fair play, komunikaci a spolupráci. Je to jak pro děti, mladé, tak i dospělé.

Dětská motorka – Magda Radinová – jízda na elektrické motorce pro malé děti

Volejbal – členové společenství Výbuch – 11.30 – 13.00 na hřišti

Máte šikovné nohy ? – Jirka Kolomazník – Zkouška zvedání předmětů prsty nohou.

Živá kapela a karaoke pro děti – Lukáš Gregora a spol – odpoledne

 

Jeden komentář k “Oslava svaté Terezičky – farní den 29. 9. 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *