Přestavba – proces areál – končí sbírka – OTVÍRÁME

Rekonstrukce se zdárně blíží ke konci. Děkujeme všem, kdo jste ji podpořili finančním darem, prací, modlitbou nebo jakoukoli podporou.

                                         P. Martin Hobza, farář

Projekt přestavby vstupu a nástavby terasy areálu Salesiánského centra má za cíl zlepšení efektivity a bezpečnosti provozu, zlepšení přístupnosti a odstranění bariér.

Nová recepce se má stát centrálním uzlem celého domu, který umožní vstup do prostor střediska mládeže, do kostela a přilehlých prostor a bezbariérově zpřístupní horní podlaží.

Slavnostní požehnání vstupu, které mělo být původně 22. 3. 2020, se kvůli shromažďovacím omezením odkládá.

Upozorňujeme, že sbírkový účet vedený u FIO banky 2701348797/2010 dne 29. 2. 2020 končí, a od března 2020 na něj NEBUDE MOŽNÉ PŘISPÍVAT.

2 komentářů k “Přestavba – proces areál – končí sbírka – OTVÍRÁME

 1. Adolf Maulwurf říká:

  Hezký dobrý den, vážený pane faráři, dovolte prosím možná trochu nepatřičný dotaz. Samozřejmě vím o přestavbě, ale překvapila mne informace, kterou jsem dříve nepostřehl, že kostel bude volně přístupný přes den. Vesměs se při cestách po naší vlasti setkávám s opačným přístupem. Je to velice smutné, ale s ohledem na krádeže a vandalství zcela pochopitelné. Když už je kostel někde volně přístupný i mimo mši, tak za přítomnosti průvodce nebo jiné osoby, která hlídá. Vždyť i např. o Vánocích, když je kostel přístupný i mimo čas bohoslužeb, tam vždy byl někdo z kněží nebo bratří Salesiánů pro jistotu přítomen. Mohu se prosím zeptat, jak bude kostel zajištěn, ochráněn před krádeží a vandalstvím? Nebo budete naprostou výjimkou a spoléhat na čestnost a slušnost návštěvníků Božího stánku?

  • Martin Hobza říká:

   Dobrý den, pane Maulwurfe.
   Děkuji za Váš zájem o dění ve farnosti a za Váš zájem o naši plánovanou přestavbu.
   Plánovaná úprava má splnit jednak přání věřících, kteří touží po možnosti zajít si během dne do kostela, jednak stálé naléhání papeže Františka, který vybízí, aby kostely byly otevřené. Samozřejmě žijeme v reálném světě České republiky začátku 21. století, takže bohužel máte pravdu, že je potřeba chránit kostel před vykradením nebo poškozením. Přestavba má umožnit, aby byla přístupná boční kaple – tedy ta část, kde je boční oltář a obraz Dona Boska. Přístup do této části bude přes novou recepci. A tato boční kaple bude oddělena od zbytku kostela spouštěcími lehkými mřížemi. Člověk bude tedy v kostele, ale zároveň nebude mít volný přístup do celého prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *