Manželské večery

Datum / čas
27.04.2023
18:30–21:00


Dá-li Pán Bůh, druhé Manželské večery proběhnou v naší farnosti od 27. dubna do 15. června. Budou se konat ve čtvrtky od 18.30 do 21.00 hodin ve farním sále. 

Přihlašování na farním mailu: farnost.kobylisy@sdb.cz

Oficiální stránky Manželských večerů a videopozvánka.

Jedná se o osm setkání, která manželským/partnerským párům pomáhají investovat do jejich vztahu a vybudovat pevné manželství. Pro každého, kdo chce své manželství zlepšit – tedy pro manželství pevná i manželství, která zápasí. 

Kurz vychází z principů křesťanské lásky a je určen každému páru. Manželské večery vznikly ve stejné komunitě jako kurzy Alfa, které se v naší farnosti také pořádají.

Jak vypadá večer na kurzu?

Každý večer začíná večeří při svíčkách. Chceme, abyste se u svých stolků při svíčkách cítili jako na rande. Příjemné osvětlení, ubrusy, květina, obsluha, káva a zákusek – je to Váš večer!

Vždy po večeři následuje promluva s praktickými principy, příběhy ze života, vtipnými citáty, nečekanými statistikami a inspirativními nápady. Jádrem večera jsou rozhovory v  příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas.

Témata jednotlivých večerů:

  1. Vybudovat pevné základy
  2. Umění komunikace
  3. Řešení konfliktů
  4. Síla odpuštění
  5. Rodiče a rodiče partnera
  6. Dobrý sex
  7. Láska v akci
  8. Párty Manželských večerů

Za přípravný tým, Knappovi, Jelínkovi, Pavelkovi, Redlichovi.