Fara Zdice

Kobyliská farnost si v roce 2010 pronajala faru ve Zdicích (dnes součást farnosti v Žebráku). Smlouva byla koncem července 2020 uzavřena do konce roku 2023. 

Protože během období hygienických opatření nebylo možné konat pobytové akce, bylo využití fary ve druhém čtvrtletí minimální. Pak jsme byli nějakou dobu v nejistotě, zda nám bude nájem prodloužen, proto jsme nemohli faru slibovat. Abychom nemuseli faru dotovat, byli bychom rádi, kdyby fara byla využívána nejen o prázdninách a víkendech. Během koronaviru místo několikrát využily i rodiny s dětmi a velmi se jim tam líbilo. Proto nabízíme faru pro různá společenství z farnosti, rodiny či maminky s dětmi. Na jaře 2022 se podařilo díky obětavosti zdických farníků rekonstruovat první pokoj, další 2–3 místnosti hodláme postupně po domluvě s majitelem zbavit vzlínající vlhkosti. 

Na faře je 24 lůžek ve 4 vícelůžkových pokojích, místnost pro vedoucího, kaple, místnost sloužící na společné jídlo a aktivity, dobře vybavená kuchyně a oddělené sociálky, plynové topení. K dispozici je uzavřený dvůr, zahrada s ohništěm, gril apod. 

Cena za ubytování je od 1. 9. 2022 následující:

  • 150 Kč za osobu a noc bez topení,
  • 200 Kč za osobu a noc s topením,
  • Děti do 3 let zdarma, 3–6 let za poloviční cenu.
  • Pro větší skupiny je možné domluvit slevu.   

Zájemci o pronájem fary mohou napsat na farnost.kobylisy@sdb.cz. Přednost o prázdninách a víkendech mají skupiny z naší farnosti a salesiánského střediska.   

Kalendář obsazenosti: