Výuka náboženství

Přihlašování na výuku probíhající v prostorách Salesiánského centra provádějte od 2. 9. 2024, 9.00 hodin přes webovou stránku SaSM  strediskokobylisy.iddm.cz  kde si vytvoříte účet (pokud ho ještě nemáte) a přes něj dítě k výuce přihlásíte.

Přihlašování na výuku probíhající ve školách provádějte vyplněním papírové přihlášky. Najdete ji ke stažení níže v odkazu (dá se vyplnit i v počítači, podepsat, oskenovat a poslat), nebo u dětské vývěsky v kostele, kde ji můžete vyplněnou vložit do schránky.

Výuka začíná od 16. září 2024, až na výjimky uvedené v rozvrhu. Přihlašování k výuce je možné v průběhu celého školního roku.

Informace o výuce poskytnou pastorační asistenti.

Přihláška na náboženství 2024-25 k vyplnění v PC

Přihláška na náboženství 2024-25 k vyplnění ručně

Rozvrh výuky náboženství 2024-25

 

Přihlašování na přípravu dětí k 1. svatému přijímání

Příprava dětí na 1. svaté přijímání má být vyvrcholením rodinné přípravy a přípravy při výuce náboženství. Obyčejně se u nás připravují děti navštěvující 3. třídu nebo větší. Je velmi žádoucí, aby navštěvovaly alespoň druhým rokem výuku náboženství ve škole nebo u nás ve farnosti. V každém případě musí navštěvovat výuku náboženství v roce, kdy má přistoupit k 1. přijímání. Příprava probíhá v kostele a má dvě fáze. První jen pro rodiče – 5 setkání vždy po měsíci. Začínat bude v listopadu. Druhá fáze je příprava dětí i s rodiči – 7 setkání ve středu po dětské mši po Velikonocích vždy po týdnu. Podrobnější informace najdete ZDE.