Setkávání nad texty papeže Františka

Datum / čas
21.05.2024
19:20–21:00


Milí farníci, hlavním tématem našich diskuzí v roce 2023/2024 bude, kromě rozhovorů k reakcím papeže Františka na aktuální otázky a k jeho výzvám, encyklika „Laudato si“ – Buď pochválen (citát převzal papež od sv. Františka z Assisi). Jedná se v pořadí o druhou encykliku papeže Františka.

Encyklika má podtitul „O péči o společný život“. Papež v ní kritizuje konzumismus a nezodpovědný rozvoj a vyzývá k „rychlé a globální akci“ a k boji proti zhoršování životního prostředí. Encykliku vydalo v české verzi nakladatelství PAULÍNKY v r. 2018 a jedná se o druhé, doplněné a upravené vydání.

Encyklika je rozdělena do samostatných kapitol. František v nich rozvádí jednotlivá témata. Snahou papeže je, aby došlo k výrazné změně smýšlení, směřující k budování lepšího a spravedlivějšího světa a k souladu jednání člověka s přírodou.
Kromě této nosné části, diskuze nad encyklikou, bude předmětem každého setkání i diskuze k aktuálním tématům papeže Františka (a těch je stále dost a zahrnují i synodální proces).

Pokud vás tato výzva našeho papeže oslovila a máte zájem se setkávat, rádi vás mezi sebou přivítáme.
Naše skupinka se bude scházet u Terezičky každé úterý v lichém týdnu (tedy každých 14 dnů), a to v katechetické místnosti.

Začínáme v 19.15, v případě, že se průběh večerní mše svaté u Terezičky protáhne přes 19.15, bude program zahájen po ukončení mše svaté.
Těším se na setkávání s vámi.

Josef Fiřt