Dny důvěry

Výzva pro naši farnost!

Na konci tohoto roku přijedou desetitisíce mladých lidí ze všech evropských zemí i z dalších světadílů do Prahy a zúčastní se zde evropského setkání mladých, které se uskuteční od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015.

Komunita Taizé toto setkání připravuje na pozvání církví zastoupených v Praze a ve spolupráci s nejrůznějšími místními křesťanskými společenstvími i s dalšími obyvateli Prahy a jejího okolí.

Přijmout u sebe doma mladé lidi může být jedním z nejhezčích způsobů, jak se setkání zúčastnit. Mladí účastníci (většinou ve věku 17–35 let) si přivezou spacáky a karimatky. Potřebují jenom jednoduchou snídani. Po snídani odjedou a okolo 22:00 se zase vrátí. 1. ledna můžete pozvat své hosty na oběd. Vřelé přijetí je o tolik důležitější než luxus!

Pokud máte zájem nebo jste ochotný pomoc ozvěte se prosím na mailovou adresu týmu naší farnosti dnyduvery.kobylisy@gmail.com nebo nám vyplňte formulář, který najdete v kostele u dětské nástěnky.

Předem moc děkujeme, bez Vás to nezvládneme…

Za přípravný tým
Dominik Matula, Marie Heřmánková, Markéta Vyhnanovská a Anna Fantová

Pokud jste ochotni někoho ubytovat, pohostit či jinak pomoci během setkání anebo dokonce v jeho organizaci, vyplňte prosím tento krátký dotazník. Určitě se vám ozveme!

Další odkazy

Taizé Praha: http://taizepraha.cz/
Krátký článek, který o setkání vyšel ve Zpravodaji pražské arcidiecéze: http://www.taizepraha.cz/2014/10/kde-je-spolecenstvi-tam-je-vic-nadeje/
Historie Taizé v ČR: http://www.taizepraha.cz/historie-taize-v-ceske-republice-30minutove-video/