Přestavba – proces areál – jak mohu přispět

Obracím se na vás s prosbou o duchovní i hmotnou podporu “procesu areál”. Mimo další výhody, které by měla plánovaná přestavba přinést a které jsou popsány níže, připomínám také skutečnost, že kostel by měl být po rekonstrukci přístupný po celý den k osobní modlitbě, farní prostory snadno a bezbariérově dostupné přes recepci. Moc bych si přál, aby se stal přístupnějším nejen kostel a přilehlé prostory, ale také aby si byli lidé blíž a aby se hledající snadněji setkali i s Bohem. Za jakoukoli podporu velmi děkuji!

                                         P. Martin Hobza, farář

Rekonstrukce vstupních prostor

Projekt přestavby vstupu a nástavby terasy areálu Salesiánského centra si klade za cíl zlepšení efektivity a bezpečnosti provozu, zlepšení přístupnosti a odstranění bariér.

Nová recepce se má stát centrálním uzlem celého domu, který umožní vstup do prostor střediska mládeže, do kostela a přilehlých prostor a bezbariérově zpřístupní horní podlaží.

Realizace stavby je plánována na roky 2018 – 2019.

Podklady pro architektonickou studii byly vytvořeny v pracovních skupinách tvořených farníky, salesiány, zaměstnanci střediska mládeže. Výsledkem je návrh Ing. Arch. Ladislava Svobody, který si můžete prohlédnout po stažení ve formátu pdf.

Celkový rozpočet stavby přesahuje 14 mil Kč. Rekonstrukce totiž obnáší náročné bourací práce a nový výtah.

Na projekt přestavby můžete přispět především těmito dvěma způsoby:

1) Převedením daru na sbírkový účet vedený u FIO banky: 2701348797/2010.

Pro potvrzení o přijetí daru prosím uveďte kontakt do zprávy pro příjemce. Toto je jediný způsob, jak obdržet potvrzení o daru pro daňové účely. Na rekonstrukci nelze použít peníze, darované převodem na účet farnosti, ale jen na tento sbírkový účet.

2) Darem do pokladničky při mimořádných nedělních sbírkách v kostele sv. Terezičky  ve dnech 18. 2. * 18. 3. * 15. 4. * 17. 6. * 16. 9. * 25. 11.

Na tyto dary nelze vytavit potvrzení o přijetí daru. Pokud to potřebujete, zvolte předchozí způsob 1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *