Přestavba – proces areál – jak mohu přispět

Obracím se na vás s prosbou o duchovní i hmotnou podporu “procesu areál”. Mimo další výhody, které by měla plánovaná přestavba přinést a které jsou popsány níže, připomínám také skutečnost, že kostel by měl být po rekonstrukci přístupný po celý den k osobní modlitbě, farní prostory snadno a bezbariérově dostupné přes recepci. Moc bych si přál, aby se stal přístupnějším nejen kostel a přilehlé prostory, ale také aby si byli lidé blíž a aby se hledající snadněji setkali i s Bohem. Za jakoukoli podporu velmi děkuji!

                                         P. Martin Hobza, farář

Rekonstrukce vstupních prostor

Projekt přestavby vstupu a nástavby terasy areálu Salesiánského centra si klade za cíl zlepšení efektivity a bezpečnosti provozu, zlepšení přístupnosti a odstranění bariér.

Nová recepce se má stát centrálním uzlem celého domu, který umožní vstup do prostor střediska mládeže, do kostela a přilehlých prostor a bezbariérově zpřístupní horní podlaží.

Realizace stavby je plánována na rok 2019.

Podklady pro architektonickou studii byly vytvořeny v pracovních skupinách tvořených farníky, salesiány, zaměstnanci střediska mládeže. Výsledkem je návrh Ing. Arch. Ladislava Svobody, který si můžete prohlédnout po stažení ve formátu pdf.

Celkový rozpočet stavby odhadujeme na 20 mil Kč. Rekonstrukce totiž obnáší náročné bourací práce a nový výtah.

Na projekt přestavby můžete přispět především těmito dvěma způsoby:

1) Převedením daru na sbírkový účet vedený u FIO banky: 2701348797/2010.

Pro potvrzení o přijetí daru prosím uveďte kontakt do zprávy pro příjemce. Toto je jediný způsob, jak obdržet potvrzení o daru pro daňové účely. Na rekonstrukci nelze použít peníze, darované převodem na účet farnosti, ale jen na tento sbírkový účet.

2) Darem do pokladničky při mimořádných nedělních sbírkách v kostele sv. Terezičky  ve dnech 6. 1. * 17.2. * 17.3. * 5. 5. * 8. 9. * 24. 11. 2019

Na dary do pokladničky při sbírce nelze vytavit potvrzení o přijetí daru. Pokud je potřebujete, zvolte předchozí způsob 1)

2 komentářů k “Přestavba – proces areál – jak mohu přispět

 1. Adolf Maulwurf říká:

  Hezký dobrý den, vážený pane faráři, dovolte prosím možná trochu nepatřičný dotaz. Samozřejmě vím o přestavbě, ale překvapila mne informace, kterou jsem dříve nepostřehl, že kostel bude volně přístupný přes den. Vesměs se při cestách po naší vlasti setkávám s opačným přístupem. Je to velice smutné, ale s ohledem na krádeže a vandalství zcela pochopitelné. Když už je kostel někde volně přístupný i mimo mši, tak za přítomnosti průvodce nebo jiné osoby, která hlídá. Vždyť i např. o Vánocích, když je kostel přístupný i mimo čas bohoslužeb, tam vždy byl někdo z kněží nebo bratří Salesiánů pro jistotu přítomen. Mohu se prosím zeptat, jak bude kostel zajištěn, ochráněn před krádeží a vandalstvím? Nebo budete naprostou výjimkou a spoléhat na čestnost a slušnost návštěvníků Božího stánku?

  • Martin Hobza říká:

   Dobrý den, pane Maulwurfe.
   Děkuji za Váš zájem o dění ve farnosti a za Váš zájem o naši plánovanou přestavbu.
   Plánovaná úprava má splnit jednak přání věřících, kteří touží po možnosti zajít si během dne do kostela, jednak stálé naléhání papeže Františka, který vybízí, aby kostely byly otevřené. Samozřejmě žijeme v reálném světě České republiky začátku 21. století, takže bohužel máte pravdu, že je potřeba chránit kostel před vykradením nebo poškozením. Přestavba má umožnit, aby byla přístupná boční kaple – tedy ta část, kde je boční oltář a obraz Dona Boska. Přístup do této části bude přes novou recepci. A tato boční kaple bude oddělena od zbytku kostela spouštěcími lehkými mřížemi. Člověk bude tedy v kostele, ale zároveň nebude mít volný přístup do celého prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *