Postní doba 2024

Začíná naše 40denní příprava na Velikonoce. Období intenzivnější modlitby, postu a skutků milosrdenství letos propojme se svou solidaritou s trpícím lidem Ukrajiny.

 1. Popeleční středa 14. února. Při všem bohoslužbách (6.30 a 18.30) bude udílen popelec. Protože jsou jarní prázdniny NENÍ mše sv. pro děti. Od 17 h je příležitost ke svátosti smíření a adorace. 
 2. Příležitost ke svátosti smíření pro děti bude 21. 2. od 16 h. 
 3. Křížové cesty: každou postní neděli od 14.30 h, na Velký pátek ráno v kostele, dopoledne venkovní. Prosíme společenství či skupiny ve farnosti, aby se přihásily k přípravě a vedení těchto křížových cest na tomto formuláři.
 4.  OBNOVA PRAŽSKÉ SALESIÁNSKÉ RODINY A DALŠÍCH ZÁJEMCŮ 9. března. [Podrobný program zde.] Připravují ji Tomáš Kubalík a Josef Trochta na téma “Roztrhněte svá srdce, ne pouze šaty!” (Joel 2,12).  Zájemci z farnosti, kteří se chtějí obnovy zúčastnit a koupit si oběd za 120 Kč, ať se přihlásí do 3. 3. na níže uvedený e-mail jiracek@sdb.cz. Během celého dne bude možnost občerstvení ve farním sále. Václav Jiráček
 5. OBNOVA FARNOSTI 16. března. [Podrobný program zde.] Připravuje ji Radek Gottwald na téma: Sedm kroků k dobré zpovědi. Začneme od 8.30. Dvě dopolední zamyšlení budou stejná jako ta odpolední. Mše svatá může být společná pro dopolední i odpolední účastníky. Mohou se na ní setkat rodiče i s dětmi a po bohoslužbě si děti předat. V čase osobní modlitby bude k dispozici více zpovědníků. Po celý den bude možnost se občerstvit ve farním sále. Pokud někdo přinesete něco k zakousnutí pro ostatní, budeme rádi. Na tuto obnovu se není třeba hlásit.  Více informací František Blaha, fxblaha@sdb.cz
 6.  OBNOVA A POUŤ MLÁDEŽE proběhne 15.–16. března. Sledujte sociální sítě Salesiáni Kobylisy a Úterky u Terky pro více informací.
 7. Slavnosti v postní době: sv. Josefa budeme slavit 19. března (mše 6.30 a 18.30) a slavnost Zvěstování Páně až po Velikonočním oktávu sobotu 8. dubna (mše 6.30 a 18.30 h).
 8. Předvelikonoční příležitost ke SVÁTOSTI SMÍŘENÍ:
  • Ve čtvrtek 7. března od 19 do 22 h. 
  • V rámci postních obnov o sobotách 9. a 16. března (viz výše).
  • Od 18. do 21. března bude “posílená” zpovědní služba od 18 h. 
  • Od 22. do 27. března bude každý den od 17 do 18.30 hodin. 
  • V jiné dny (kromě Velikonočního třídení) půl hodiny před nedělními bohoslužbami, každý den půl hodiny před večerními bohoslužbami, případně po domluvě s knězem.
  • Zpovídání dětí ve středu 21. února a 27. března od 16 hodin. 
 • Návštěvy nemocných – pokud víte o starších a nemocných lidech, kteří stojí o předvelikonoční návštěvu kněze, zapište je v sakristii nebo zatelefonujte na 283 029 165. Opravdu je RÁDI navštívíme a setkáme se s nimi. 
 • Katechumeni prožívají závěrečnou část přípravy na křest. Na křest se připravují se sestrou Lídou Rybeckou a Františkem Blaha tři dospělí a se Zdeňkou Korousovou dvě děti školního věku. Budou přijati mezi čekatele křtu 18. února při mši v 18.30. Skrutinia a žehnání proběhnou u Sv. Terezičky 3. 3. v 7.30 hod., 10. 3. v 9.00 hod. a 17. 3. v 10.30 hod. Pamatujte na ně prosím ve svých modlitbách. 
 • Úklid kostela. Moc prosíme všechny ochotné k předvelikonočnímu úklidu kostela a jeho okolí v sobotu 23. března od 9 hodin. Přijďte prosím v hojném počtu.  Máte-li nějaký svůj oblíbený uklízecí nástroj, můžete si ho vzít s sebou. Děkujeme předem.

Další podněty:

 • Malý průvodce postní dobou – v kostele v tištěné podobě; můžete si ho stáhnout v Google Play jako aplikaci do mobilu.
 • Postní kapky 2024k přípravě na Velikonoce je možné opět využít i „Postní kapky“ na téma POSTNÍ CESTA A LÁSKA V RODINĚ. Prostřednictvím mobilní aplikace (Android i iOS), e-mailu, SMS nebo webové stránky můžete každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.cz
 • Poselství papeže Františka k postní době 2024: ZDE.
 • Pastýřský list biskupů pro neděli před postní dobou: ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *